Systemy elewacyjne Laminam

Elewacje

Hits: 79140

Parametry techniczne, funkcjonalne i estetyczne spieków kwarcowych sprawiają, że coraz częściej w polskich miastach spotykamy wykonane z nich elewacje. Polscy architekci odnajdują w płytach Laminam materiał, który na projektowanych przez nich fasadach tworzy unikalne kompozycje i podkreśla nowoczesną bryłę budynku.

 

NOWOCZESNY MATERIAŁ

Spieki kwarcowe nazywane są tworzywem przyszłości: bazują na naturalnych komponentach, ale mają parametry dostosowane do potrzeb nowoczesnego budownictwa. Poza popularnym wykorzystaniem jako wykończenie ścian i podłóg znajdują także zastosowanie na fasadach budynków. Mimo że bardzo cienkie, są odporne na zarysowania, szoki termiczne oraz promieniowanie UV. Zaawansowane technologie zastosowane w procesie produkcyjnym płyt sprawiają, że materiał mimo warunków pogodowych nie zmienia koloru i właściwości, ponadto jest łatwy w utrzymaniu czystości i uniemożliwia pojawienie się porostów czy glonów. Dodatkową zaletą materiału jest odporność na graffiti, która ma duże znaczenie w przypadku stosowania płyt na zewnątrz budynków.

Właściwości spieków kwarcowych są poparte 25-letnią gwarancją.

Na płytach istnieje możliwość zastosowania specjalnej samoczyszczącej powłoki Hydrotect. Polega ona na automatycznemu samooczyszczaniu się materiału, dzięki wykorzystaniu zasady fotokatalizy. Naturalne oczyszczanie inicjuje siła promieniowania słonecznego, a deszcz usuwa resztki zanieczyszczeń. System zastosowany na elewacjach jest nie tylko ekologiczny, lecz także ogranicza koszty jej utrzymania.

 

WIELE FAKTUR I KOLORÓW

Z estetycznego punktu widzenia ogromną zaletą płyt ze spieków kwarcowych jest ich wielkość – 100 x 300 cm oraz 324 x 162 cm. Tak duże płyty wyglądają szlachetnie i nowocześnie, a przy tym ograniczają problemy związane z dużą liczbą fug. Ważnym aspektem dla architektów i projektantów jest to, że tej samej kolekcji spieków kwarcowych można użyć zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Jeśli chcemy osiągnąć efekt spójności architektury, to wprost wymarzona sytuacja. Do wyboru jest wiele faktur (powierzchni) i kolorów płyt. W kolekcjach oferowanych przez Laminam znajdziemy zarówno odcienie chętnie stosowanych na elewacjach brązów i beży, jak i modne szarości oraz grafity, a także materiały nawiązujące wyglądem do drewna, stali czy kamieni naturalnych.

Produkt laminam posiada niezbędną aprobatę ITB-KOT 2017-0224 na płyty 3 mm (laminam 3+), 5 mm (laminam l5+) oraz 12 mm (laminam XL12+) wszystkie z siatką wzmacniającą.

 

SZYBKI MONTAŻ

Ostatni ważny aspekt stosowania spieków kwarcowych na elewacjach to ich montaż. Można je kleić bezpośrednio do ocieplenia, przestrzegając technologii przygotowanych przez producentów dedykowanej chemii budowlanej. Można również tworzyć elewacje wentylowane i wykorzystywać najbardziej klasyczne systemy – klejenie do profili aluminiowych czy montaż płyt w ramach na podkonstrukcji aluminiowej. System wieszania płyt elewacyjnych na ramie aluminiowej cechuje się między innymi tym, że można go instalować w każdych warunkach pogodowych i do dowolnej wysokości budynku. Rozwiązaniem, które zyskuje coraz więcej zwolenników, jest THERMOLAM – gotowy panel termoizolacyjny do samodzielnego montażu.

Najpopularniejsze systemy elewacyjne:

THERMOLAM®– gotowy panel termoizolacyjny o rozmiarze 1500x500 mm

System elewacyjny THERMOLAM® to połączenie wyjątkowej elegancji i piękna płyt firmy LAMINAM® z unikalnymi na skalę światową właściwościami innowacyjnego i kompletnego systemu elewacyjnego THERMOLAM®. Dzięki możliwościom nowej technologii THERMOLAM® elewacja wytwarzana jest fabrycznie, w warunkach gwarantujących jakość, powtarzalność parametrów i pełną kontrolę procesu.

Zestaw wyrobów do wykonywania ociepleń ścian zewnętrznych z prefabrykowanych paneli elewacyjnych posiada Krajową Ocenę Technicznę ITB-KOT-2017/0087

 

RUSZT - PODKONSTRUKCJA Z PROFILI ALUMINIOWYCH LUB NIERDZEWNYCH

System elewacyjny wykonywany w całości na budowie. Płyty montowane są do wcześniej wykonanej podkonstrukcji aluminiowej lub stalowej za pomocą, kleju, nitów lub haczyków

 

RAMKI - PREFABRYKOWANE ELEMENTY Z PROFILI ALUMINIOWYCH (RAMKI)

Zawieszane na przygotowanych na ścianie słupach z uchwytami.

 

KOŁKI - SYSTEM MONTAŻU MECHANICZNEGO

System montażu z zastosowaniem specjalnych kołków montażu niewidocznego np. typu KEIL . Dotyczy montażu płyt laminam o grubości co najmniej 12 mm. 

 

 

Kilka referencji wykonanych z wykorzystaniem powyższych systemów elewacyjnych:

 

Folder Laminam Elewacje.pdf